نردبان چند منظوره

فروشگاه اعتمادپله

داشتن یک نردبان چند منظوره برای هر کارگاهی ضروری است. این نردبان ها چند منظوره، کارآمد و اغلب مقرون به صرفه هستند ، آنها یکی از برترین کیت های پیشنهادی ما به شما هستند. هر نردبانی که بتواند به تنهایی وظیفه دو یا چند نردبان را به خوبی انجام دهد می تواند نردبان چند منظوره و کاربردی لقب بگیرد. نردبان های چند منظوره معمولاً به شکل های زیر مورد استفاده قرار می گیرند:
نردبان پله ای نردبان با طول افزایشی نیمکت کار سکوی کار سطح پایین ترکیب برخی یا همه این کاربردها در یک محصول به این معناست که بسیاری از خریداران فقط باید یک نردبان را خریداری کنند تا نیاز های آن ها به دو یا بیش از دو هدف از خرید نردبان برآورده گردد.
این کار هنگام انجام کار در خانه یا محل کار گزینه های مختلفی را به کاربر می دهد. کاربردهای متداول نردبان چند منظوره نردبان های پله ای به بهترین وجه برای کار با ارتفاع کم در خانه، کارگاه یا باغ استفاده می شوند. این نوع نردبان راحتی را ارائه می دهد و برای زمانی ایده آل است که شما نیاز به مستقر کردن نردبان به صورت خود ایستا را داشته باشید
– به عنوان مثال، هنگامی که شما یک دیوار برای تکیه دادن ندارید. هنگامی که به مکانهای بالاتر نیاز دارید نردبانی با قابلیت افزایش ارتفاع باید نردبان مورد نظر شما باشد. بر خلاف یک نردبان پله ای ، این نردبان باید نسبت به یک سطح مانند دیوار با نسبت ۱: ۴ تکیه دهد.
سکوی سطح پایین برای کارهای تزئینی سطح پایین و کارهای اساسی تعمیر و نگهداری ایده آل است. در هنگام نقاشی، گچ کاری و حتی شستن ماشین از آنها استفاده کنند.
اساساً هر مشاغلی که از سطح زمین بالاتر باشد. از طرف دیگر نیمکت کار برای نگه داشتن ابزار در حالی که مشغول کار هستید ایده آل است. علاوه بر ترکیب قابلیت های دو یا چند مورد از این نردبان ها و سکوها، نردبان چند منظوره نیز از مزیت افزوده شده به فضای ذخیره سازی کم برخوردار است. مانند اکثر نردبان ها می تواند کاملاً بسته باشد،


فروشگاه اعتمادپله

ایمنی نردبان و پله

در مبحث کار در ارتفاع و داربست بندی، ایمنی نردبان از جمله مسائل مهمی است که باید نکات مرتبط با آن را در حین کار در نظر داشت. از جمله نکات ایمنی نردبان می توان به موارد زیر اشاره نمود :
در مواردیکه امکان تکیه دادن نردبان قابل حمل و به محل کار یا شیب مناسب و اطمینان بخش وجود نداشته باشد برای جلوگیری از حرکت نردبان باید پایه یا تکیه‎گاه آن محکم بسته یا مهار شود.
نردبان قابل حمل باید طوری قرار داده شود که پایه نردبان در جای ثابتی قرار گرفته و تکیه‎گاه بالا نیز استحکام کافی برای تحمل بار وارده را داشته باشد.
چنانچه نردبان در محلی که احتمال لغزش دارد قرار داده می‎شود باید بوسیله گوه یا کفشک یا سایر وسائل مشابه از لغزش پایه‎ها جلوگیری گردد.

فروشگاه اعتمادپله

نردبان یکطرفه بیش از ده متر ممنوع است.
نردبانی که روی یک پایه بوسیله پله‎های افقی ساخته می‎شود ممنوع است.
دو نردبان کوتاه نباید بهم متصل و بجای نردبان بلند بکار برده شود.
نردبانهایی که طول آنها از ۸ متر بیشتر است، موقع استفاده باید از قسمت وسط بوسیله طناب و یا زنجیر به دیوار مهار شوند تا از نوسان و یا احتمال شکستن آنها جلوگیری شود.
در نردبانهای ثابت برای هر ۹ متر ارتفاع یک پاگرد باید پیش‎بینی شود و هر قطعه از نردبان که حدفاصل بین دو پاگرد است، باید بنحوی قرار گیرد که در امتداد قطعه قبلی نباشد.
اگر وزن نردبان بیشتر از ۲۵ کیلوگرم باشد و یا در موقعیتهای نامناسب مثل: برف ، یخبندان، باد و غیره قرار داشته باشد، بایستی توسط دونفر جابجا شده و در محل مطلوب قرار داده شود.
رنگ آمیزی نردبانهای چوبی ممنوع است. هیچوقت نباید نردبان را بصورت افقی و بر روی شانه حمل کرد، زیرا در سر پیچها احتمال برخورد با سر کارگران وجود دارد.
نردبان بایستی طوری حمل شود که سر آن حداقل ۲ متر از سطح زمین فاصله داشته باشد. نردبانهای طویل و سنگین بایستی توسط دو نفر و یا بیشتر حمل شود و بلندترین نفر جلوتر از همه حرکت کند.


چنانچه نردبان در محلی که احتمال لغزش دارد قرار داده می‎شود باید بوسیله گوه یا کفشک یا سایر وسائل مشابه از لغزش پایه‎ها جلوگیری گردد.
افزودن ارتفاع نردبان بوسیله قراردادن جعبه یا بشکه در زیر پایه‎های آن ممنوع است.
به منظورافزودن ارتفاع نردبان به هیچ وجه نباید پله اول نردبان را برروی الوار قرارداد.
نردبان نباید در جلوی دربی که باز می‎شود قرار داده شود مگر آنکه درب کاملاً محکم بسته و قفل شده باشد.
استفاده از نردبانهایی که پله‎های آنها در رفته یا معیوب، ترک، شکستگی و یا دارای نقائص دیگری باشند، ممنوع است

فروشگاه اعتمادپله